dr Leszek Kołtun

Pułkownik doktor Leszek Kołtun, Prorektor Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie, adiunkt w Instytucie Nauk o Bezpieczeństwie. Doktor nauk o bezpieczeństwie, badacz i konsultant w obszarze zagrożenia terroryzmem i sposobów zwalczania wybranych zagrożeń dla bezpieczeństwa. Ekspert bezpieczeństwa dla TVN oraz TVP. Specjalista i praktyk w dziedzinie fizycznego zwalczania terroryzmu oraz podejmowania interwencji i użycia środków przymusu bezpośredniego oraz broni palnej. Pułkownik Służby Więziennej, w której pełnił w latach 2010 – 2015 funkcje koordynatora Grup Interwencyjnych Służby Więziennej. Organizator największych w Polsce zawodów i warsztatów pn. ,,Tactical Prison Rescue” dla grup specjalnych. Zawodowy Mistrz Świata w Kick-Boxingu. Jego pasją, realizowaną także w ramach pracy, są sztuki walki.

Dorobek naukowy

Dorobek dydaktyczny

• Praca doktorska pt. Przygotowanie i użycie Grup Interwencyjnych Służby Więziennej

Akademia Sztuki Wojennej, Wydział Zarządzania i Dowodzenia, Warszawa, 2017